Australia Post  do te perdore dronet per te shperdare pakot

Australia Post  do te perdore dronet per te shperdare pakot

39
SHPËRNDAJE
An Australia Post drone is pictured during trials of delivering packages from the air in this handout picture taken in Melbourne, Australia, April 15, 2016. REUTERS/Australia Post/Handout via Reuters

Australia Post ka patur sukses ne përdorimin e droneve për të shperndare pako të vogla, duke hapur keshtu rrugën për dërgesat  në shtëpitë e konsumatorëve brenda ketij viti. Ky ishte perfundimi pas testimit te bere nga eksperte te AP.

Korporata shtetërore tha se droneT do të përdoren për shpërndarjen e pakove qe jane porositur ne tregun online dhe objekte te vogla apo edhe ilacet.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.