Apple rinovon procesorin e Mac- Book- ut

Apple rinovon procesorin e Mac- Book- ut

24
SHPËRNDAJE

Erdhi gjenerata e fundit e procesorëve më të shpejtë, bateri qe mban me gjate dhe, për herë të parë, madje edhe ngjyra u ndryshua: Apple shpall azhornimin e MacBook-ut pas thashethemeve që dolen per ketë lajm.

MacBook i ri ka një ekran 12-inch, një tastierë të plotë, trackpad me Force Touch, e cila më pas ju lejon të caktoni funksione të llojeve të ndryshme të presionit te gishtit.

Ai gjithashtu ka një porte USB-C dhe bateria mund ta mbaje ndezur gjatë gjithë ditës. I holle pak më shumë se 13 milimetra, notebook peshon më pak se një gjysmë kile.

“MacBook është me fini dhe me eleganti nga seria e Mac- ut që kemi bërë ndonjëherë dhe mishëron vizionin tonë për të ardhmen”,  tha Philip Schiller, zëvendës presidenti i marketingut boteror të Apple- s.

Ngjyrat e tjera në dispozicion janë ari, argjendi dhe grija yjore.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.