Apple renie ne burse

Apple renie ne burse

46
SHPËRNDAJE
Details are pictured on the backside of an Apple Iphone 6 on a table in a restaurant in Hanau, Germany, April 10, 2016. REUTERS/Kai Pfaffenbach

Apple Inc (AAPL.O) do të vazhdojë prodhimin e reduktuar të iPhone në tremujorin e dyte te vitit 2016 per shkak te shitjeve të ngadalta.

Apple me sa duket nuk ka menduar ende te filloje reklamimin e iPhone SE.

Apple ka deklaruar se furnizuesi me pjese qe vijne nga Japonia dhe vende të tjera do ruajnë nivelin e reduktuar te prodhimit në tremujorin aktual.

Apple nuk iu përgjigj menjëherë kërkeses se mediave dhe shume vone i ka bere keto deklarata.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.