Apple përgatitet për revolucionarizimin e ”App Store” -s

Apple përgatitet për revolucionarizimin e ”App Store” -s

33
SHPËRNDAJE

Specialistet do të realizojne app-e për të nxitur kërkimin qe Apple po përgatitet te beje.

Ata e kane quajtur kete kerkim si revolucionar. Në të gjitha dyqanet e saj digjitale për iPhone dhe iPad, App Store do të shtrihet një shërbim i ri në të ardhmen.

Këtë e ka filluar më parë Google, e cila ka planifikuar të ngarkojë zhvilluesit aplikimeve kryespre që të hapen të parat në dritaren e dyqanit dixhital dhe në kërkimet e përdoruesve brenda dyqanit online.

Për këtë qëllim, sipas thashethemeve të raportuara nga Bloomberg, siti Apple do të krijojë një ekip “sekret” prej 100 specialistesh që do të punojne në strategjitë e reja për App Store.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.