Apple do te prezantoje ne muajin qershor oren e re inteligjente

Apple do te prezantoje ne muajin qershor oren e re inteligjente

62
SHPËRNDAJE

Sipas disa burimeve në eventin WWDC (Worldwide Developers Conference), i cili zhvillohet në muajin qershor,  pritet që Apple të prezantojë orën e re inteligjente “Apple Watch 2”.

Analisti Brian White i Drexel Hamilton thotë se kompania mund të prezantojë një version tërësisht të riorganizuar të saj.
Për sa i përket se çfarë presim të shikojmë nga “Apple Watch” e gjeneratës tjetër, ai thotë se veshja e jashtme do të jetë 20-40% më e hollë se origjinalja. Ndërkohë që të tjera thashetheme mbi tiparet e orës përfshijnë një jetëgjatësi të baterisë shumë më të përmirësuar, një kamerë FaceTime dhe  GPS.
qershor-prezantohet-apple-watch-22016-4

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.