“AeroGT”, makina avion më e bukur e momentit

“AeroGT”, makina avion më e bukur e momentit

46
SHPËRNDAJE

Kompania Bell & Rose kanë një histori të gjatë në krijimin e orave magjepsëse, por jo një histori aq të lavdishme në krijimin e makinave. Duket se këtë herë kompania franceze e ka marrë shumë seriozisht krijimin e një makine me dizanj perfekt sepse makina që ata kanë krijuar konsiderohet të jetë më magjepsësja e këtij viti.

Mënyra më e mirë për të vjedhur vëmendjen në treg është makina e tyre më e re “AeroGT”.

Makina është ndërtuar në konceptin e një aeroplani, duke pasur një dizanj shumë të ngjashëm në disa pjesë me avionët.

Makina është krijuar për të tërhequr vëmendjen drejt Kompanisë së Orave Bell & Rose në panairin e orave në Zvicër dhe megjithëse nuk është më e shpejta makinë në botë, ajo është klasikuar si një nga më të bukurat.

Dizajni i saj me turbina i jep ngjashmëri të madhe më avionin. Pamja e AeroGT është cilësuar si e mrekullueshme dhe për nga dizajni dhe paraqitja ajo i konkurron shumë fort markat me të mëdha të makinave, edhe pse vetë është krijuar nga një kompani orash.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.