62 milion $ per kthimin e anijes ne jaht luksoz

62 milion $ per kthimin e anijes ne jaht luksoz

52
SHPËRNDAJE

Dy inxhinierë kanë vendosur të kthejnë një anije të thjeshtë mallrash në një jaht luksoz.

Ai do të quhet “VARD 1-08 Kilkea”, do të jetë plotësisht i bardhë dhe 81.9 metër i gjatë. Jahti do të ketë pishinë, pistë helikopteri dhe mund të mbajë në bord deri në 36 persona.

Inxhinierët thanë për mediat se në këtë projekt janë përfshirë kompani si ““Shackleton Superyachts & International Shipbuilders” dhe “Bannenberg & Roëell Design”. Nga llogaritjet paraprake pritet që ky projekt të kushtojë 62 milion dollarë. Punimet për transformimin e anijes priten të nisin këtë vit, por ende nuk është caktuar një datë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.