6 risi befasuese nga teknologjia 3D

6 risi befasuese nga teknologjia 3D

350
SHPËRNDAJE

Teknologjia e printimit 3D nuk është diçka e padëgjuar më parë. Ajo ka kohë që përdoret për të krijuar modele prototip të objekteve tredimensionalë.

Nga ushqimet e printuara në 3D tek printimi i organeve njerëzorë më poshtë po ju listojmë 6 risitë më befasuese të kësaj teknologjie. 

1. Printimi i artikujve ushqimorë në 3D

2. Shtëpi dhe zyra të printuara në 3D

3. Printimi në 3D i protezave të gjymtyrëve 

4. Printim i objekteve të metalit

 5.Printime 3D në hapësirë

6. Printim në 3D të organeve të njeriut

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.