Zonat e permbytura pa energji elektrike

Zonat e permbytura pa energji elektrike

76
SHPËRNDAJE

Qindra banore te zonave te permbytura ne Ferras , Kashisht , Kafaraj, Martine, Qarr dhe Bocove jane pa energjie elektrike. Shkak i mungeses se energjise elektrike te zonave te permbytura eshte stakimi per arsye sigurie i nenstacionit te Qarrit si dhe i disa fiderave qe dhe linjave qe kane rene ne uje ne stacionin e Kafaraj. Sipas Operatorit te Sistemit te Transmetimit te gjithe punonjesit jane ne terren dhe po punojne non stop per situaten e permbytjeve.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.