Volkswagen tërheq nga tregu edhe 630.000 automjete

Volkswagen tërheq nga tregu edhe 630.000 automjete

26
SHPËRNDAJE

Volkswagen ka tërhequr nga tregu edhe 630.000 makina të markave “Porsche”, “Opel”, “Audi” dhe “Mercedes”, në mënyrë që të riparojë softuerin për matjen e emetimit të gazrave, ka bërë të ditur një zyrtar i qeverisë gjermane.

“The wall street journal” shkruan se qeveria gjermane ka urdhëruar që të kryhen testimet tek një numër i madh i makinave.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.