Video/Ministrja e re Shëndetësisë surprizonte Ramën kryebashkiak

Video/Ministrja e re Shëndetësisë surprizonte Ramën kryebashkiak

415
SHPËRNDAJE

Shqipëria është një vend i vogël dhe njerëzit janë shumë të vëmendshëm sidomos përsa i përket zhvillimeve politike. Kjo ka ndodhur edhe me ministren e sapoemëruar në krye të Shëndetësisë Ogerta Manastirlliu.
Deri më tani ajo ka mbajtur postin e kreut të QSUT-së, ndërsa pas shkarkimit të Beqajt ajo ka marrë besimin e Ramës.

Po duhet thënë se njohjet mes të dyve datojnë shumë herët që në kohën kur Rama drejtonte Bashkinë e Tiranës dhe Ogerta ishte vetëm një adoleshente.

“Stop” shfaqi videon e rrallë të vitit 2000, kur Edi Rama fitoi për herë të parë garën për bashkinë e Tiranës.

Nëse ka një detaj të ngjashëm ndërmjet dy ”Ogertave” është emocioni që ajo shfaq kur del krah kryeministrit. Duhet thënë se dhe në daljen e saj të parë së bashku pas propozimit për ministre nga Rama ajo u shfaq mjaft e emocionuar, ku kërkoi edhe një gotë me ujv pasi ju tha goja.

Manastirlliu: Ne si staf kishim përgatitur një surprizë për zotin Rama, a mund t’ia japim.

Rama: Hapet kjo?

Fevziu: Po po duhet ta hapësh.

Manastirlliu: Këtu janë disa foto të një fotografi gjerman të çlirimit të Tiranës, këtu janë dhe firmat tona.

http://dai.ly/x5evw5g

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.