Video/ Bllokim i qarkullimit sot ne disa rruge ne Fier

Video/ Bllokim i qarkullimit sot ne disa rruge ne Fier

134
SHPËRNDAJE

Me ardhjen e veres eshte rritur edhe trafiku i levizjes se automjeteve ne Fier. Pothuajse e njejta situate eshte e perseritur cdo vite. Shkak i bllokim te trafikut lidhet me punimet qe po kryhen ne disa akse rrugore ne Fier si ne rrugen Ramiz Aranitasi dhe ne rrugen e stacionit te trenit si pasoj rruget e tjera te kalueshme mbingarkohen.Problemi i qarkullimit ne rruget e Fierit lidhet edhe me rritjen e numrit te automjeteve ne qytet ne vitet e fundit si dhe per shkak te pushuesve qe i drejtohen brigjeve te rivieres se jugut.Bllokimi i punimeve te by passit do te lehtesonte trafikun ne Fier por punimet e rruges ne fjal jane lene ne mes

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.