Turiste te rrezikshem

Turiste te rrezikshem

63
SHPËRNDAJE

Është thika me dy presa e turizmit. Nga njëra anë reklamon vende të paqta dhe të bukura dhe nga ana tjetër bukuria e këtyre vendeve rrezikohet nga mbipopullimi me turistë, të cilët dëmtojnë bukuritë që kanë ardhur për të parë.

Në një kohë që autoritetet në Tajlandë kanë mbyllur ishullin Koh Tachai nga frika e mbipopullimit me turistë, më poshtë do ju prezantojmë disa nga destinacionet më të bukura që kanë rrezik të humbasin asetet e tyre më të mira.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.