Te shtena armesh pranë gjykatës, një i plagosur rëndë

Te shtena armesh pranë gjykatës, një i plagosur rëndë

108
SHPËRNDAJE

Të shtëna me armë zjarri janë shënuar pasditen e sotme pranë Gjykatës në Elbasan.
Nga raportimet e para mësohet se i plagosuri me iniciale D.K. ka mbetur i plagosur.
Mësohet se ai është dërguar në spitalin e Elbasanit dhe ndodhet në gjendje të rëndë.
Ngjarja ka ndodhur në një lokal në afërsi të gjykatës së rrethit, me autorin e atentatit që ka qëlluar me armë nga një automjet në ecje.
Pas ngjarjes, policia ka ngritur postblloqe për kapjen e autorit, i cili është ende i lirë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.