Të lënduarit janë në kontrollin e mjekëve, 4 prej tyre në gjëndje...

Të lënduarit janë në kontrollin e mjekëve, 4 prej tyre në gjëndje të rëndë

71
SHPËRNDAJE

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj në një prononcim për mediat e cilësoi të rëndë ngjarjen e ndodhur sot, ndërkohë bëri me dije angazhimin e mjekëve të specializuar dhe furnizim i plotë me të gjitha mjekimet e nevojshme.

Beqaj tha se dëri tani, 11 është numri i të plagosurve ku, 8 prej tyre janë në reanimacion dhe 4 paraqiten në gjëndje të rëndë, që sipas tij, do të thotë djegie e trupit në masën mbi 50%.

Po ashtu, ai tha për raste urgjente, Ministria e Shëndetësisë ka vendosur kontakte me një qendër të specializuar për djegien në Athinë, për çdo rast kur do të nevojitet dërgimi i të plagosurve atje.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.