Stambolli, i dyti në listën e destinacioneve turistike

Stambolli, i dyti në listën e destinacioneve turistike

37
SHPËRNDAJE

Uebsajti i udhëtimeve TripAdvisor e ka renditur Stambollin në vend të dytë pas Londrës si qytetit që duhet vizituar patjetër në jetë.

 

Këtë vit Stambolli është ngjitur 2 shkallë në listën e TripAdvisor për 10 qytetet më të preferuara nga udhëtarët në botë dhe është renditur në vend të dytë menjëherë pas Londrës.

Disa nga arsyet përse duhet vizituar Stambollin janë kuzhina e pasur, diversiteti historik dhe kulturor, jeta argëtuese dhe populli filantrop turk. Lista përcaktohet me votat e përdoruesve të faqes së internetit.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.