Shpërthim në repartin ushtarak,plagosen 2 rojet

Shpërthim në repartin ushtarak,plagosen 2 rojet

69
SHPËRNDAJE

Një shpërthim ka ndodhur në repartin ushtarak në Porto Romano në qytetin e Durrësit.
Nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur dy roje të repartit të cilët janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore.
Paraprakisht raportohet se lënda që ka shpërthyer ka qenë barut.
Ngjarja dyshohet se është aksidentale, pasi rojet i vendosën flakën shkurreve për të pastruar oborrin. Zjarri u përhap dhe aksidentalisht pati shpërthim të barutit.   

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.