Shperthen ne kritika per te majte e per te djathte mesuesja...

Shperthen ne kritika per te majte e per te djathte mesuesja nga Fieri

1029
SHPËRNDAJE

Vendos perseri te jete zeri i forte dhe jo vetem i grave por te gjitheve , popullit te thjesht dhe njerezve te vuajtur, mesuesve, puntoreve dhe te papuneve. Mesuesja nga Fieri Enkelejda Veliu nepermjet fjaleve te saj te shprehura si vargje te nje poezie pasqyron realitetin e sotem .

Statusi i plote publikuar ne rrjetet sociale i Enkelejda Veliu

Ne burg, njerezit qe nuk paguajne dritat..

Ne burg, njerezit qe nuk paguajne ujin..

Ne burg, njerezit qe pijne nje cigare hashash..

Po ti..?

Ti more ti..

Ti, qe vjedh qe kur genjen per letren e halese..

E merr kaq..dhe aty e shenon shumekaq..

Ti, qe ne leter nderton nje ure..dhe ne terren ska ure fare..

Ti, qe shtetin e ruan nga une, qytetari..dhe e rruan po ti, me brisk berberi..

Dhe une shtetari, pastaj pres te ngrihet shoqeria civile, ne proteste..

Ja pra, qe sdua te ngrihem kur del PD ne proteste.

Ehe..cnuk..

Ata hapen bythesh, vetem me 17 maj..

As duan tja dine, se ka gra kryefamiljare, te cilat smunden me..

Se ka studente, qe presin prinderit ,tju shesin piken e qumeshtit..apo presin tju shiten domatet …dhe preshi..

O zot..sa i larget me duket milioni..

100lek+200lek+300 lek te vjetra..

Nderkohe qe zullumqaret, shesin detin..

Nuk e di..a ka banke qe i nxe me miliardat tuaja..?!

Dhe pastaj kujtohem.

Po shkova ne proteste.

Une jam qytetare model.

Dhe degjova..pastaj prita.

Pastaj prape prita, derisa me thane..-Shperndahuni..!

-Lul, po te drejtohem ty!

– A, ma jep mua partine vlla..jo perfare..

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.