Roborace, makina me e re e frymezuar nga ‘Tron Legacy’

Roborace, makina me e re e frymezuar nga ‘Tron Legacy’

45
SHPËRNDAJE

Ajo duket si dicka e dale nga e ardhmja, kjo për shkak se kjo makinë e re u projektua nga njeriu i cili dizenjoi makinat e filmit “Tron, Legacy”.

“TRON” u emertua si “filmi i parë në brendësi të një video-loje” dhe ngjarjet e ardhshme Roborace janë porositur nga organizatorët FIA Formula E kane menduar qe nje makine e tille te jete reale dhe per njerezit qe duan ta ngasin.
Shefi i dizenjimit Daniel Simon -ka thënë se bota futuriste e makinave pa shofer i ka dhënë atij mundësinë për të vënë ne dukje bukurine e pakufizuar te linjave te makines, nderthurur me imagjinaten e pakufishme.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.