Raund i ri bisedimesh per paqen ne Siri

Raund i ri bisedimesh per paqen ne Siri

37
SHPËRNDAJE

Të mërkurën në Gjenevë do të vazhdojë raundi i ri i bisedimeve për paqe në Siri, një përpjekje tjetër për të gjetur një tranzicion politik në shtetin të përfshirë nga lufta civile.

Takimet rifillojnë pasi më herët De Mistura vizitoi Damaskun dhe Teheranin, ndërsa më herët kishte biseduar me autoritetet turke dhe saudite për të gjetur një pajtim të përbashkët për tranzicionin politik.

Regjimi i Bashar al-Assadit ka kërkuar që vazhdimi i bisedimeve të bëhet pas zgjedhjeve parlamentare në Siri të cilat do të mbahen sot.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.