Përgjimet e drogës, Tahiri: Ja ku gabova me kushërinjtë Habilaj

Përgjimet e drogës, Tahiri: Ja ku gabova me kushërinjtë Habilaj

56
SHPËRNDAJE

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri përmes një deklarate për mediat ka reaguar pas përgjimeve të bandës së drogës që u shkatërrua në Itali dhe akuza të opozitës se një nga të arrestuarit, Moisi Habilaj është kushëriri i tij. Ai ka pranuar se Habilajt i ka kushërinj, por shumë të largët dhe se i vetmi gabim që ka bërë është që u ka shituar makinën 4 vite më parë.

“Dy kriminelë që janë kushërinjtë e mi të shkallës së 10 janë arrestuar, pa hezituar të përdorur emrin tim. E përdorur për t’u mburrur në dobi të interesave të tyre. Nuk do doja të isha në këtë pozitë, por unë menjëherë vetë nga Prokuroria do kërkoj, pa përfituar nga asnjë lloj imuniteti, të verifikohet gjithçka. I vetmi gabim që ka bërë është që u kam shitur makinën 4 vite më parë kushërinjve” deklaroi ai. 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.