Pasi humbi dërgesën me kanabis Habilaj ka thene:Të kisha një kallashnikov, do...

Pasi humbi dërgesën me kanabis Habilaj ka thene:Të kisha një kallashnikov, do t’i kisha ‘shtrirë’ policët

157
SHPËRNDAJE

Ishte data 19 nentor 2013 kur Moisi Habilaj kthehej ne Itali, duke zbarkuar ne Bari, sipas listes se pasagjereve qe ka vene ne dispozicin vete kompania “Adria Ferries”. Pas mberritjes ne Pulia u bashkua me nje tip te quajtur Asllan, shqiptar dhe shok rruge, po kerkonte informacion se ku e kishte lene makinen vellai i tij Florian (Lolo) me te cilen te shkonte me tej ne Sicili. Asllanin do ta merrte me vete deri ne Messina. Gjate rruges Mosisiu permes gruas se tij Lina fiksonte takimin me Meridian Sulaj. Pasi u takuan ata diskutonin rreth ngarkeses qe i ishte sekuestruar ne gusht. 
Meridian: Po nese flisnin keta gjerat do shkonin ndryshe 
Habilaj: Po sigurisht qe do ndryshonin gjerat
 Meridian: sigurisht, rri i qete, kjo eshte nje gje e imja tani
Habilaj: Gjerat do ishin ndryshe Merdian: Sepse vetem atje ndodhi, nuk duhet te ndodhte kjo. T’i q.. robt, une doja te shkonte mire kjo, keshtu ti shikon se çdo 10 dite do e kesh ketu ‘makinen’, cdo 10 dite Patrasso­ Catania
Meridian: Do kishim mbaruar, gjysma e punes ishte brenda, gazetat thone se 3­4 pako i mori deti, te zinjte (policet) ishin te gjithe kalamaj
Habilaj: te kisha nje kallashnikov do i kisha shtrire, bam, bam, bam 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.