Ngjyra e ndryshkur e Hekurudhes Shqiptare

Ngjyra e ndryshkur e Hekurudhes Shqiptare

102
SHPËRNDAJE

Pertej situates financiare ne te cilen ndodhet Hekurudha Shqiptare imazhi eshte tejet i shkaterruar. Pjesa e fundit e vagoneve te mallrave u shkrine para pak kohesh ne Elbasan.

Sot ende nuk ka asnjë lidhje hekurudhore ndërkombëtare për pasagjere në Shqipëri. Trenat janë në gjendje fizike jo të mirë. Rrjeti i HSH është i ndërtuar ne te njëjtin sistem si në Evrope, ne gjurme normale dhe ka një gjatësi prej 447 km.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.