Ngjarjet dhe ndeshkimet nga policia ne 24 oret e fundit ne Fier

Ngjarjet dhe ndeshkimet nga policia ne 24 oret e fundit ne Fier

294
SHPËRNDAJE

Më datë 06.02.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi T.B, vjeç 31, banues në fshatin Kras Tepelenë, pasi në ambiente e I E V P Fier, gjatë vizitës te një familjar i dënuar, nga kontrolli fizik ju gjet e bllokua një kartë “SIM” (telefonike), e cila klasifikohet tek sendet që nuk lejohen të futen në ambientet e IEVP-së. Neni 324/a/1 i Kodit Penal.

Seksioni i hetimit të ngjarjeve në qarkullimin dhe AIS
Më datë 06.02.2018, u referuan materialet në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Fier, për shtetasin G.M vjeç 58, banues në Tepelenë, pasi në fshatin Fratar, duke drejtuar mjetin tip “Opel”, është përplasur me mjetin tip “Volksvagen”, me drejtues shtetasin G.H, vjeç 31, banues në Fier, për pasojë janë dëmtuar lehtë pasagjerët V.L dhe F.G vjeç 53 e 33 banues në fshatin Zhulaj Tepelenë e Fier, të cilët pas mjekimit të marrë në spitalin Rajonal Fier, u larguan në banesë. Neni 290/1 i Kodit Penal.

Komisariati i Policisë Fier
Më datë 06.02.2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të menjëhershëm të mbrojtjes për shtetasen K.Q, vjeç 50, banuese në Fier, pasi bashkëshorti A.Q, vjeç 48, ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Rrethit Gjyqësor Lushnjë. Ligji nr. 9669 datë 18.12.2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.