Nga Shqipëria në Itali ,36 ton kanabis me vlerë 300 milion dollarë

Nga Shqipëria në Itali ,36 ton kanabis me vlerë 300 milion dollarë

38
SHPËRNDAJE

Gjatë vitit 2017, Guardia Di Financa ka sekuestruar 36 ton kanabis të dërguara në Itali nga trafikantët që janë nisur nga brigjet e Shqipërisë.

Kjo sasi përkthehet në një vlerë prej 300 milion dollar (36000000000 gr X 8,32USD/gr=300 milion dollarë. Ose rreth 40 miliard lekë të reja).

Kjo është vetëm sasia e kapur dhe e sekuestruar. Një sasi e madhe nuk është kapur dhe ka kaluar në duart e trafikantëve që e kanë dërguar në vendet e tjera të BE.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.