Ndalohen dy autoret per falsifikim te monedhave dhe vjedhje

Ndalohen dy autoret per falsifikim te monedhave dhe vjedhje

79
SHPËRNDAJE

*Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, ndaluan shtetasit:
1.Manol Memsullaj, 32 vjeç, banues në fshatin Bashaj, Vlorë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës së Parë Fier me Vendimin e datës 22.05.2017, ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Fallsifikimi i monedhave’’ parashikuar nga Neni 183/2 i Kodit Penal
2.Fatmir Marra, 37 vjeç, banues në lagjen “1 Maji” Vlorë.
Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi Gjykata e Shkallës Parë Fier me Vendimin e datës 29.05.2017 ka dhënë masën e sigurisë “Arrest me burg” për veprën penale “Vjedhje e kryer në bashkpunim’’ parashikuar nga Neni 134/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.