Modern Talking

Modern Talking

43
SHPËRNDAJE

Modern Talking dueti i famshem gjerman i përbërë nga Thomas Anders dhe Dieter Bohlen.

Ata janë cilesuar si dyshja pop më e suksesshme e Gjermanisë dhe kanë një numër te madh kengesh te njohura te bera hite, duke arritur në renditje të larta në shumë vende.

Disa nga kenget e tyre më të njohura jane “Ti je Zemra ime, Ti je Shpirti im”, “Ti mund të fitosh nëse do”, “Cheri, Cheri Lady”, “Brother Louie”, “Atlantis is Calling (SOS për dashuri) “dhe” Cadillac Geronimo”.

Modern Talking punuan së bashku nga viti 1984 deri 1987, kur u ndane.

Në vitin 1998, ata ribashkohen per te bëre një rikthim të suksesshëm, regjistrimin dhe lëshimin muzikës nga viti 1998 deri në vitin 2003.

Dueti i ribashkuar përsëri hyri ne renditjen e dhjetë kengeve mete mira në Gjermani dhe jashtë vendit. Disa nga këto kenge ishin “Ti je Zemra ime, Ti je Shpirti im ’98”, “Ju nuk jeni vetëm” dhe “TV te ben Superstar”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.