Mesuesja Fierake mesazh te fort dhe kritik veshjes se kryeministrit

Mesuesja Fierake mesazh te fort dhe kritik veshjes se kryeministrit

1474
SHPËRNDAJE

Kryeministri Rama ka qene sot ne Fier per te inaguruar investimin e rrjetit te brendshem tw ujesjellesit . Por pavaresisht rendesise dhe vleres se ketij aktiviteti ka rene me shume ne sy dhe ka bere pershtypje veshja e kryeministrit Edi Rama .Mesuesja nga Fieri dhe njekohesisht antare e kryesise se PD Fier Enkelejda Veliu nepermjet nje statusi ne rrjetin social i ka drejtuar nje mesazh te fort dhe kritik kryeministrit

Statusi i plote

Nje kryeminister, keshtu..?!

Z. Rama..!

Ndoshta nuk do te bjere ne dore ky shkrim..se helbete, ata perqark, te japin te lexosh, gjera te mjalta..

Por une nuk ndihem rehat, te me perfaqesoni ju..

Dhe nuk ka lidhje me pikturen..apo aq me pak me mos perkimin e bindjeve tona..

Une nuk respektoj Edin piktor..as Edin njeri.

Do doja te respektoja, Edin Kryeminister.

Ashtu sic eshte.

E di…

Ndoshta iu pelqen te visheni trend..por as kjo nuk ka lidhje..

Ka lidhje, me “sebepin”.

Ashtu sic nuk mund te shkosh ne nje vdekje me buze te kuqe, ashtu sic nuk mund te shkosh ne dasem ,me kostum plazhi..

Ashtu, nuk mund edhe te dalesh neper popull, i veshur keshtu..

Keshtu…??? Uaauu.

Une jam mesuese ne profesion..

Po sikur une, te me teket, sikunder ju, te dal para nxenesve, me minifund, cizme te gjata dhe bluzen nje pellembe..??

A e di cdo te me besh ti..??

Po po. Ti i pari.

Do me tundje para syve, kodin e etikes.

Do merrje megafonin, dhe do thoje –Qerrohuuuuuuuuu

Do ti bije tavolines me grusht..dhe kete here me plot te drejte.

Nuk e di nese do guxoje, te merrje dhe sopaten.

E pra. Ka nje kod etike dhe per ju.

Eshte etika ne veshje. Dhe plus kesaj, eshte dhe etika ne komunikim.

-Ulu, ulu Edi..

-Per sot, kater…

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.