Manjani:Partneret e huaj i kane kerkuar Rames shkarkimin e Tahirit

Manjani:Partneret e huaj i kane kerkuar Rames shkarkimin e Tahirit

32
SHPËRNDAJE

Pasi kryeministri Rama e shkarkoi, Ylli Manjani hap thesin e të pathënave dhe tregon arsyet pse u shkarkua. Manjani përmendi edhe emrin e ministrit Tahiri, për të cilin, partnerët e huaj i kanë kërkuar Ramës ta shkarkojë.

“Çfarë kam thënë unë? Të arrestohet Balili, drjetorët e policisë hanin e pinin te Santa Quaranta. Unë nuk kisha ndonjë kompleks. Ramës i është kërkuar shkarkimi i ministrit të tij të Brendshëm, i kanë kërkuar shërbimet partnere, dhe jo timin. Ai duhet të ishte i shkarkuari, jo unë, i di mirë arsyet ai. Është kollaj t’i kërkosh ministrit pse flet pa leje. Ja pra, këto janë historitë. Unë i kam thënë. Jam tërësisht i qartë dhe i përgatitur për çdo lloj skenari. Nuk kam bërë kurrë kompromis në raport me të vërtetën dhe me profesionalizmin”.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.