Volkswagen T-Prime GTE

Volkswagen T-Prime GTE

33
SHPËRNDAJE

Kjo makine edhe pse u prezantua per here te pare ne GMSH 2015 te befason me formen dhe fuqine e saj te jashtzakonshme.

Linjat kane ruajtur ADN-ne e Volksvagenit si dhe keshtu do te vazhdohet dhe ne dizenjimin e makinave me te reja.

Edhe pse motorri eshte 375 kuaj/fuqi ajo e respekton mjedisin me shkarkimet nen normat e lejuara.

Cudia eshte se motorri elektrik TSI mund te arrije shpejtesine 96 km/ore per 6 sekonda.

 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.