Tata Motors krijon Zika- n

Tata Motors krijon Zika- n

79
SHPËRNDAJE

Virusi Zika u perhap ne nje pjese të madhe te vendeve te botes dhe Organizata Botërore e Shëndetësisë ka bërë të ditur se përhapja e saj e shpejtë në të gjithë Ameriken perben një emergjencë shëndetësore globale.

Kete informacion e ka shfrytezuar dhe kompania Indiane Tata Motors, grupi që zotëron Jaguar Land Rover-in ka vendosur të emertoje makinen e vogel “Zica”, pasi duket nje emer i gjetur dhe shpreson qe shitjet te shtohen me ritmin e virusit.

Tata Motors ka qene shume e suksesshme me modelin e makines se vogel tata Nano, shikoni videon me poshte.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.