Rasa, makina britanike me hidrogjen

Rasa, makina britanike me hidrogjen

62
SHPËRNDAJE

Ka lindur ne Uells ne vitin 2014, dhe perdor hidrogjen per te levizur. Ne fillim kjo makine ishte ne sherbim te “teknologjise demostruese” që shikohej me dyshim per kete makinë.

Në atë kohë, themeluesi i kompanisë Hugo Spowers deklaroi: “Ne kemi brenda sigurimin e mobilitetit dhe e ndotim mjedisin sa nje flete letre”.

Me vone kompania zbuloi prototipin e saj të prodhimit, ai mbante emrin Rasa – si në “tabula rasa”, latinisht për “propozim bosh.”

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.