Mercedes-AMG GLS63

Mercedes-AMG GLS63

37
SHPËRNDAJE

Mercedes AMG GLS 63 është cilësuar si modeli më i bukur që gjendet në treg. Ai është një model ekstravagant, nuk duhet të shpjegojë se pse kjo shihet në dizajnin dhe pamjen mahnitëse që ka kjo makinë.

Modeli AMG ka një motor 5.5 litërsh i cili prodhon 577 kuaj fuqi, i cili po ashtu ka dhe aftësinë për të arritur shpejtësinë nga o deri në 100 km/h vetëm për 4.5 sekonda, ndërsa shpejtësinë maksimale të kufizuar e arrin në 280 km/h.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.