Kamionet elektrike

Kamionet elektrike

113
SHPËRNDAJE

Ai ka një sistem magazinimi hibrid, i cili përmban deri në 567.8 litër lëndë djegëse (benzinë, gaz, naftë). Në këtë mënyrë kamioni punon më shumë si një lokomotivë nafte-elektrike. Ai ka një motor elektrik me 335 kuaj-fuqi. Sipas kompanisë përfitimet e heqjes së motorit  të naftës përfshijnë: reduktim masiv të emetimit të gazrave, një kabinë më të madhe dhe më shumë aerodinamike, një udhëtim më të qetë dhe më të rehatshëm.

Për ta ndaluar  “Nikola One” apo për ta vënë në lëvizje mjafton përdorimi i pedalit elektrik dhe atij të frenave. Kamioni gjithashtu ka një frigorifer, një ekran me prekje, 4G LTE internet dhe Wi-Fi, mikrovalë, një TV 42 inç,  dy shtretër etj, panele diellorë në pjesën e sipërme etj. Për 5000 rezervimet e para, kompania “Nikola” do të ofrojë lënde djegëse falas për 1 609 000 km e parë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.