Francezja Renault “Sherpa”

Francezja Renault “Sherpa”

53
SHPËRNDAJE

Sherpa eshte nje makine e fuqishëme prodhim i Renault- it ka jo vetem ngjyren e ullirit ne versionet ushtarake qe drejtohen nga ushtarët francezë të NATO-s, por ajo paraqitjet karizmatike me modelin civile qe ka marre pjese në Dakar Rally.

Kjo makine me urdhër të veçantë eshte porositur në Rusi, Afrikë dhe Lindjen e Mesme.

Sherpa jo-ushtarake ka nderhyrje te tjera ne karroceri dhe ne tapiceri pasi ajo nuk perdoret ne zonat e luftes, ate mund ta porosisim dhe ne versionin e blinduar.

Fuqia vjen nga një motorr nafte 4.76-litërsh me katër cilindra motor.

Katër rrota aktive, tranzmisioni automatik me gjashtë marshe.
Çmimi 272,000$

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.