Festohet 100 vjetori i BMW- se markes se famshme bavareze

Festohet 100 vjetori i BMW- se markes se famshme bavareze

50
SHPËRNDAJE

Makina e famshme gjermane po kalon një moment të rëndësishëm: BMW i ka mbushur 100- vjece.

Ajo nuk eshte me e vjeter se Mercedes-Benz, Opel, Ford, Renault dhe Fiat, por BMW ka prodhuar ndoshta makina shume te mira dhe konkuruese me emrat e mesiperm.
BMW do te jete nje nga emrat e suksesshem qe do te nderohet në ‘Rolex Monterey Motorsports Reunion’ gjate ketin viti.

Muzeu BMW në Mynih ka mbledhur ne nje ekspozitë “100 Kryevepra” nepermjet te cilave tregon se si ka ndryshuar BMW qe prej shekullit te kaluar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.