Bentley vs Range Rover

Bentley vs Range Rover

35
SHPËRNDAJE
Bentley

Përballja e dy makinave luksoze.
Kohët e fundit, Bentley njoftoi se Bentayga eshte makina “më e shpejtë, e kategorise SUV, më e veçanta dhe me e shtrenjta në botë.”
Deri ne kete kohe asnje marke nuk kishte pranuar te sfidonte Bentley- n.

Vetem tani Holland & Holland dhe Range Rover – një bashkëpunimi në mes të njësisë së Land Rover-së Operacioneve Speciale Automjeteve (SVO) dhe një prodhues në Londër të armëve – duket se ka konkuruar Bentayga, supermakinen e Bentley.

Bentayga është më e shpejtë ajo arrin nga 0-60 km/ ore per 1.1 sekonda, dhe ka 600 kuaj fuqi, sigurisht dhe cmimi i kalon 200 000$.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.