Makina me 61 kg drogë arrestohet nje shtetas

Makina me 61 kg drogë arrestohet nje shtetas

104
SHPËRNDAJE

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën godet një tjetër rast të “Trafikimit ndërkombëtar të lëndëve narkotike”.
Sekuestrohen 34 pako me peshë 61 kg e 400 gramë lëndë e dyshuar narkotike Cannabis Sativa.


Arrestohet në flagrancë një shtetas.
Shërbimet e Stacionit të Policisë Kufitare në Kapshticë, në vijim të punës së tyre për evidentimin dhe goditjen e rasteve të prodhimit, shitjes e trafikimit të lëndëve narkotike, gjatë ditës së sotme në bashkëpunim me Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë kanë bërë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit :
Klajdi Beqir, 29 vjeç, banues në Korçë.
Më datë 22.10.2017, ky shtetas u paraqit në dalje të Republikës së Shqipërisë, me automjetin tip “Opel Zafira” me targa AA304PT.  
Nisur nga dyshimet e shfaqura se në këtë mjet mund të ishte fshehur lëndë narkotike shërbimet e Policisë Kufitare dhe të Doganës bënë përzgjedhjen e tij për verifikim në vijën e dytë. 
Gjatë kontrollit të detajuar përfshi edhe procesin e skanimit të kryer janë konstatuar në brendësi të dyshemesë dhe në fenerët e pasëm të mjetit pako të dyshuara me lëndë narkotike .
 Grupi hetimor gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale gjithësej : 
34 pako me peshë 61 kg e 400 gr, lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sativa.
Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.