Kryemadhi ne Fier :Kryeministri do te vendos matesa per ujin por ..

Kryemadhi ne Fier :Kryeministri do te vendos matesa per ujin por ..

255
SHPËRNDAJE

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, gjatë një takimi me strukturat e LSI në Fier, tha se është për të ardhur keq kur dëgjon kryeministrin që flet për matësa për puset e ujit, kur ai s’ka vënë matësa për puset e naftës, një pasuri kombëtare që po vidhet çdo ditë.

Rama do të vendosi matësa për puset e ujit,. Por ju në Fier e dini shumë mirë se ai nuk ju ka vendosur taksa puseve të naftës, e cila është një pasur kombëtare që po vidhet çdo ditë’, tha Kryemadhi.

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, deklaroi edhe një herë se shqiptarët po vuajnë çdo ditë e më shumë nga gjendja e keqe që ka kapur vendin.

Sipas saj kryeministri Edi Rama, sot është një vegël në duar e krimit të organizuar dhe bandave.Ajo theksoi se ka ardhur momenti që shqiptarët të zgjohen dhe të vënë në vend dinjitetin dhe krenarinë që ua ka marrë Rama dhe e ka shtruar përtokë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.