Incidente para Kongresit të AfD

Incidente para Kongresit të AfD

29
SHPËRNDAJE

Para kongresit të mbajtur në Stuttgart nga Partia e djathtë ekstreme dhe anti-islamike “Alternativa për Gjermaninë” shënohen incidente mes policisë dhe protestuesve.

Në një deklaratë të publikuar nga policia e Stuttgartit theksohet se jashtë ambientit të ndërtesës ku do të mbahej kongresi ndodheshin rreth 800-900 protestues dhe se disa rrugë që të çonin drejt saj ishin të bllokuara nga protestuesit.

Në deklaratën ku vihet në dukje se protestuesit kanë sulmuar policinë me fishekzjarre dhe pishtarë thuhet ndër të tjera se kundër protestuesve është përdorur gaz lotsjellës dhe se qindra prej tyre janë ndaluar.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.