Himariotet me flamuj grekë në duar dalin të mbrojnë shtëpitë nga IKMT

 Himariotet me flamuj grekë në duar dalin të mbrojnë shtëpitë nga IKMT

74
SHPËRNDAJE

IKMT-ja ka nisur sot shembjet në Himarë mes tensioneve. Policia ka rrethuar punonjësit e fadromave që po shembin banesa dhe lokale duke i mbrojtur nga pronarët e irrituar.

Godinat që do shemben janë të ulta e deri tre-katëshe. Fotot e mëposhtme janë publikuar sot nga IKMT-ja.Shembjet në Himarë për planin e ri urbanistik të qytetit janë bërë objek i madh debati edhe ndërmjet dy qeverive, asaj shqiptare të sulmuar nga qeveria greke si dhunuese e minoritetit dhe e të drejtave të tij.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.