Gjermania do te deboje ne atdhe 14 mijë shqiptarë 

Gjermania do te deboje ne atdhe 14 mijë shqiptarë 

45
SHPËRNDAJE

Gjermania pritet të dëbojë brenda pak ditësh rreth 14 mijë shqiptarë, të cilët në dy vitet e fundit kanë kërkuar azil atje.Procesi i kthimit në atdhe të shqiptarëve nga Gjermania vazhdon. Deri tani kemi parë rreth 4500 veta të humbur, sepse shpresën e vetme që kishin për të jetuar nuk e kanë më.

Gjermania pritet të marrë edhe masa ndëshkimore ndaj azilkërkuesve, duke mos i lejuar të hyjnë në shtetin gjerman për pesë vite.Ata 14 mijë shqiptarë të cilët do të vijnë sërish këtu janë praktikisht fantazma. Nëse braktis vendin dhe nuk të pranojnë aty ku shkon, dëshira për të jetuar është thuajse zero.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.