Franca dëbon 54 emigrantë shqiptarë 

Franca dëbon 54 emigrantë shqiptarë 

57
SHPËRNDAJE

Sistemi i kthimeve të azilantëve është duke në zhvillim për të përballuar numrin në rritje të aplikimeve për azil nga emigrantët shqiptarë, veçanërisht në Lion.
Sipas burimeve të agjencisë së lajmeve “Presheva jonë”, më 18 shtator, mbi 50 shtetas shqiptarë, duke përfshirë 20 minorenë, do të largohen nga Lioni për në Tiranë me nje aeroplan special.


“Shqipëria nuk është në luftë. Si kandidat për Bashkimin Evropian, ajo konsiderohet si një “vend i sigurt i origjinës”. Megjithatë, si Shqipëria ashtu edhe Kosova, vende keto “të sigurtä” per BE-në, vitin e kaluar qenë të parat për nga numri i azilkërkuesve në Francë, njofton agjencia e lajmeve “Presheva jonë” duke ju referuar burimeve te policise dhe autoriteteve franceze.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.