Fjalimi emocionues i mirditores, Rogerta Loku: Ejani në fshat të njihni Shqipërinë...

Fjalimi emocionues i mirditores, Rogerta Loku: Ejani në fshat të njihni Shqipërinë e vërtetë

167
SHPËRNDAJE

Rigerta Loku mbajti një fjalim të pazakontë nga foltorja e Kuvendit. Ajo tregoi problematikat e zonave malore dhe fshatrave shqiptar, teksa kërkoi nga politika të mos i neglizhojnë, e t’u kushtojnë më tepër vëmendje. Por, vajza nga Mirdita nuk është e panjohur. Ajo ka një histori interesante.

E diplomuar në Itali, nënë e dy fëmijëve, u rikthye në fshat dhe krijoi në fermë dhish. BIRN publikoi para disa kohësh një reportazh për të.Fjalimi i saj ka shkaktuar shumë debat në rrjetet sociale

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.