Fier:Kapet i dënuari i shpallur ne kerkim per shitje droge

Fier:Kapet i dënuari i shpallur ne kerkim per shitje droge

289
SHPËRNDAJE

Fier

Kapet dhe ndalohet një shtetas i shpallur në kërkim për prodhim dhe shitje të narkotikëve i dënuar me 4 vjet e 10 muaj burg.

Nga Specialistët e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Fier, u ekzekutua urdhëri i Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Fier për ndalimin e shtetasit:

-Luftar Xhafa, 41 vjeç, banues në Kuman, Roskovec.

Ndalimi i këtij shtetasi u bë pasi me vendimin e datës 28.06.2017, Gjykata e Apelit Vlorë e ka dënuar me 4 vjet e 10 muaj burgim për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” parashikuar nga Neni 283/2 i Kodit Penal.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.