Zbulohen tre planete të ngjashme me Tokën

Zbulohen tre planete të ngjashme me Tokën

57
SHPËRNDAJE

Identifikohen tre planete të ngjashme me Tokën, që mund të kenë jetë, të cilët rrotullohen rreth një ylli xhuxh shumë më i ftohtë se Dielli, i quajtur Trappist-1 dhe gjendet në një distancë prej 40 mijë vite dritë larg, në yjësinë e Ujorit, sipas një publikimi në revistën “Nature” nga një grup ndërkombëtar shkencëtarësh të drejtuar nga Instituti i Astrofizikës dhe Gjeofizikës në Universitetin e Liege në Belgjikë.

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.