Video/Krocera me 1000 turiste ne Sarande

Video/Krocera me 1000 turiste ne Sarande

137
SHPËRNDAJE

Krocera e parë për vitin 2017 me rreth 1 mijë turistë në bord ka mbërritur sot në Sarandë. Turistët kanë vizituar sitin arkeologjik të Butrintit dhe qendrat historike dhe arkeologjike të Sarandes, që konsiderohet si perla e jugut shqiptar.

Nderkohe turistet e pare u priten me kenge dhe valle tradicionale ne kalane e Lekuresit.

Grupi Zeri I Bilibilit orgtanizoi kete feste per te pershendetur vizitoret e pare per vitin 2017.

Gjate ketij viti qyteti I Sarandes do te preket nga rreth 60 anije te tilla

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.