VIDEO/ Shpërthen vullkani Etna , panik ne Itali

VIDEO/ Shpërthen vullkani Etna , panik ne Itali

98
SHPËRNDAJE

Vullkani Etna ka shpërthyer në një shfaqje të zjarrtë lave në Sicilinë lindore, duke përhapur panik në Itali.
Shpërthimi sa i frikshëm aq edhe spektakolar mund të shihet nga qyteti i Katanias dhe qyteti turistik i Taorminas.
Por autoritet kanë frikë se shpërthimi mund të “marrë për më keq” dhe të lërë pasoja në njerëz, shkruan “Daily Star”.
Retë e hirit pritet të anulojnë dhjetëra fluturime ndërkombëtare.

Mali zjarrit filloi të nxirrte llavë që mbremjen e kaluar 

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.