Video/ Shikoni cfar i ben bareshes,dashi i kopese!

Video/ Shikoni cfar i ben bareshes,dashi i kopese!

188
SHPËRNDAJE

Nje Tufë me dele kane  ishin duke kaluar mbi nje rruge automobilistike . Ngjarja ka ndodhur ne Gjermani. Nje tufe me dele po kalonte rrugen ndersa po afrohej nje makine deket jane trembur dhe kane shkelur bareshen ndersa dashi i kopese eshte kthyer dhe e ka goditur ate dy here duke e hedhur pertoke dhe udhehequr vete tufen e deleve 
Ata janë të njohur si ndjekës të natyrës – kafshë te buta dhe te bindura qe përshtaten me kopenë e bagëtive dhe nuk  dalin nga tufa Por si kjo video dëshmon, në çdo familje ka gjithmonë një dele e zezë gatshëm për të shkuar kundër shumices

Ky është momenti dramatik kur një baresh u shkel dhe pastaj u hodh në tokë pasi tufa u tremb nga nje makine . Kjo video eshte perhapur ne te gjith boten si nje ngjarje e rralle qe ndodh tek delet e sidomos kur behet fjal per te dhunuar ata qe i udheheqin bariun

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.