Vendi me i ftohte ne bote,thyhet termometri!

Vendi me i ftohte ne bote,thyhet termometri!

312
SHPËRNDAJE

Fshati i largët siberian i Oymyakon është vendi më i ftohtë i banuar në botë.Temperaturat kete Janar tw ketij viti ne fshatin Siberian arriten ne minus -62 grade celcius , aq sa beri qe termometri elektronik nisi te kercas dhe te thyhet.

Ky eshte vendi me i ftohte ne bote . Banoret e ketij fshati rus kur dalin ne mjedis cojne deri ne ngrirjen e qerpikeve te syve

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Comment moderation is enabled. Your comment may take some time to appear.